Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje życia, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Niech dzisiejsza Ofiara Eucharystyczna uświadomi nam, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 14.30 i 18.00.
Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu:
– pobożnie odmówi Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając Archikatedrę albo bazyliki mniejsze (Lublin, Chełm, Lubartów, Wąwolnica);
– z pobożną intencją używa przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego albo przez biskupa, z dodaniem wyznania wiary.
Ofiary złożone na tacę z tego dnia przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze”.
W piątek przypada święto św. Tomasza Apostoła, a w naszej katedrze – święto NMP Płaczącej.
W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – zmiana tajemnic różańcowych.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowała kolejny numer „Historii Kościoła”.
Katolickie Stowarzyszenie Diagnostów Laboratoryjnych organizuje w dniach od 27 do 30 września br. pielgrzymkę do Wilna i Trok: „Do Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie – śladami św. Faustyny i polskiego Wilna”. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
Na czas radosnego wypoczynku dla tych, którzy rozpoczęli wakacje, jak również na czas pracy, dla tych, którzy jeszcze muszą pracować, niech Pan Bóg błogosławi.